picture-081-1vntIstorija

Telšių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks” susikūrė 1989 m. Tai vienintelis ansamblis Žemaitijoje, kuris propaguoja autentišką žemaičių krašto vaikų folklorą. Kolektyvą lanko vaikai nuo 4 iki 19 metų amžiaus (šiuo metu yra apie 60 narių). Dainos, šokiai, rateliai, žaidimai, instrumentinė muzika - daugiausia pačių dalyvių vasaros ekspedicijose surinkta medžiaga, kuri ir sudaro didžiąją ansamblio repertuaro dalį.  

 

Ansamblyje vaikai sistemingai ne tik mokosi dainuoti, groti, šokti, bet ir patys dalyvauja tradicijų bei papročių perimamumo procese.  

„Čiučiuruks” muzikantai groja smuikais, basedle, armonika,  koncertina, ryla, lumzdeliais, devynstygėmis kanklėmis, būgnu ir kitais tradiciniais instrumentais. 

Vaikai dėvi šiaurės vakarų žemaičių krašto autentiškus tautinius kostiumus.  

Ansamblis yra pripažintas geriausiu vaikų folkloro ansambliu ir 2000 m. pelnęs „Aukso paukštės” apdovanojimą, nuolat kryptingai skleidžia ir populiarina tradicinę kultūrą Lietuvoje ir užsienyje. Kolektyvas reprezentavo Lietuvą tarptautiniuose vaikų ir jaunimo folkloro festivaliuose Suomijoje, tris kartus Prancūzijoje,  du kartus Turkijoje, Čekijoje, du kartus Lenkijoje, Ispanijoje, Estijoje, Latvijoje, Makedonijoje, Austrijoje, Portugalijoje, Ukrainoje, Meksikoje, Sicilijoje, Sardinijos saloje, Rusijoje, Taivane, Bulgarijoje, Serbijoje, Belgijoje bei pasaulio vaikų folkloro festivalyje Slovakijoje.