Prieš šešiolika metų Telšiuose pirmą kartą nuskambėjo jaunųjų folkloro mylėtojų balsai. Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ ir jo vadovės Ritos Macijauskienės iniciatyva į šventę sugužėjo keturiolika geriausių Lietuvos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių, kurie per pirmąjį festivalį „Aš pasiejau vėina popa“ surengė net keturis labdaringus koncertus, savo jaunatvišku šurmuliu džiugino miestelėnus bei jo svečius. Teatralizuotas, tuometinės Telšių Žemaitės dramos teatro jaunimo studijos ,,Aglija“ režisierės Laimos Adomaitienės, itin originalus festivalio atidarymas, pribloškė ne vieną festivalio dalyvį bei žiūrovą. Visi žiūrėjo susižavėję -netekę žado, o festivalio dalyviai atvykę į folkloro festivalį įsisuko į ,,Pupos“ sodinimo ir auginimo ceremoniją. Taip pasodinta „Pupa“ sėkmingai bujoja kas kart vis kitokia tiek savo tema, tiek folkloro ansamblių įvairove. Šiųmetinės – 9-osios „Pupos“ festivalio tema – serbentų uogos.
Šiek tik istorijos. 1998 m. birželio 18-20 dienomis Telšiuose surengtas antrasis tarptautinis vaikų folkloro festivalis „Aš pasiejau vėina popa“. Jame dalyvavo baskų vaikų ansamblis „Eraiki dantza taldea“ iš Ispanijos ir čekų ansamblis „Janoščiček“. Vaikų folkloro festivaliai tęsėsi ir naująjame tūkstantmetyje. 2000 m. birželio 23 d įvyko trečiasis tarptautinis vaikų folkloro festivalis „Aš pasiejau vėina popa“, skirtas Jaunimo metams. Jame dalyvavo svečiai iš Estijos — du ansambliai „Tuhkatrallad“ ir „Lustpill“ bei geriausi vaikų ir jaunimo folkloro festivaliai iš visos Lietuvos. 2002 m. birželio 28-29 d. ketvirtasis tarptautinis folkloro festivalis „Aš pasiejau vėina popa“ buvo itin spalvingas. Jame dalyvavo kolektyvai iš Lietuvos bei svečiai iš Latvijos ir Kaliningrado. Šventės renginiai vyko visame miesto centre. Kolektyvai koncertavo prie Masčio ežero ir miesto seniūnijos aikštėje, Respublikos gatvėje veikė amatininkų mugė. Nors šventinę nuotaiką gadino lietus, tačiau renginiuose telšiškiai gausiai dalyvavo. 2004 m. penktajame festivalyje dalyvavo Austrijos Liezeno miesto ir vaikų kolektyviai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Utenos, Visagino, Druskininkų, Zarasų ir Telšių. Šeštasis tarptautinis vaikų folkloro festivalis „Aš pasiejau vėina popa“ suorganizuotas 2006 m. Kaip ir kiekviename festivalyje didžiulį įspūdį paliko Žemaitės dramos teatro „Aglija“ aktoriai, kurie papildė vaikų folkloro ansamblių iš Lietuvos, ukrainiečių kolektyvo „Vesnianočka“ pasirodymus taip suvaidindami ištisą spektaklį. Vaikų folkloro festivalius vienija muzika, dainos, šokiai, žaidimai, bendros pramogos ir draugystės vakarai, naujos pažintys, o išskiria — pasirinkta tema. Tais metais festivalis buvo pavadintas „Gražė puonė pelieda“, todėl atlikėjai į savo repertuarą įtraukė kūrinių ta tema.
Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ yra tarptautinių folkloro organizacijos IOV narys, tad, dalyvaudamas kitų užsienio šalių rengiamuose festivaliuose, tokius turi organizuoti ir savo krašte. Tai didelė atsakomybė bei išlaidos. Todėl dėl finansinių problemų į folkloro šventes ne visada galima pasikviesti atlikėjų iš tolimų ir egzotiškų kraštų. 2008 metais birželio 13-15 dienomis suorganizuotas pirmasis Žemaičių festivalis, įtraukęs ir vaikų folkloro festivalį „Aš pasiejau vėina popa“, kuriame dalyvavo vaikų kolektyvai iš Utenos Kauno, Jurbarko, Molėtų, Vilniaus, Klaipėdos, Palangos, Šiaulių bei svečiai iš Latvijos ir Vokietijos. VIII-ame Lietuvos vaikų ir jaunimo folkloro festivalyje „Aš pasiejau vėina popa“ dalyvavo 13 Lietuvos vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai iš Klaipėdos, Šiaulių, Telšių, Mažeikių, Druskininkų, Kauno ir Kretingos rajono. Festivalio tema – ,,Padainiūsu dainiuškelė“.
Šių metų pupa – eksperimentinė sujungianti tris meno sintezes: tradicinę kultūrą, prancūzų akvarelę bei teatro saviraiškos interpretacijas. O, kad ,,Pupa“ gerai augtų ir nevystų, ją dainomis ir savo šokiais džiugins festivalio svečiai iš Vakarų Lietuvos, Suvalkijos bei Latvijos. Festivalio tema – serbentų uogos. Šių metų pupa turės išskirtines sąlygas – savo gilias šaknis įleisti į išpuoselėtą jai pritaikytą vietą – amfiteatrą (primename, kad antrasis festivalis pirmą kartą įvyko naujai organizatorių atrastoje vietoje kur dabar pastatytas amfiteatras). Tad tikimės, kad ji, kaip ir visada, bus visų laukiama, daininga ir…….žalia.
Kiekvienas festivalis vis pateikia kažko ypatingo. Šiais metais, festivalio antrą dieną (š.m. rugsėjo 15 d.) Telšių miesto gyventojai ir jo svečiai turės unikalią galimybę pamatyti Vakarų Lietuvos tradicinę kultūrą – Žemaičių ir Klaipėdos krašto tautinių kostiumų kolekciją, kurią pristatys Lietuvos liaudies kultūros centro tautinio kostiumo ekspertai, žemaičių bei pamario karšto folklorą. Geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti,- tad susitikime nuostabioje vaikų ir jaunimo šventėje ,,Aš pasiejau vėina popa“! Ne vien dainomis, šokiais, žaidimais turime sudominti vaikus ir jaunimą. Norint pažinti kitų tautų etninę kultūrą, būtina ją pamatyti ir susipažinti su jos etninėmis apraiškomis. Kaip praktika įrodė, vykdant tarptautinius projektus, užsimezgusi draugystė tarp skirtingų kultūrų skatina jaunimo kultūrinius mainus ir taip vystosi, skirtingų kultūrų platesnis pažinimo spektras. Kultūriniai mainai užtikrina kultūrinio intelekto saugą, kultūrinius mainus tarp valstybių. Tai sudaro galimybes etnokultūrinę saviraišką pristatyti kaip kultūrinį mūsų krašto paveldą.