Mažieji ČIUČIURUKS žemaičių folklorą pristatė Slovakijoje

liepos 19, 2018

Telšių rajono savivaldybės vaikų folkloro ansamblis ,,ČIUČIURUKS“ (vad. Rita Macijauskienė) gegužės 29 – birželio 2 d. atstovavo Lietuvą bei Žemaitiją tarptautiniame vaikų (6-15 m. amžiaus) folkloro festivalyje ,,Zvolen International Children’s festival 2018“ Zvoleno mieste (Slovakija).

Viešnagė Slovakijoje buvo įspūdinga tuo, kad pamatėme vieną iš seniausių Slovakijos miestų, kuris įsikūręs tarp Hrono ir Slatinos upių, gražuolių kalnų ir išlaikęs savo tradicijas, šiam regionui būdingą savitą architektūrą. Mieste centre stovi pati seniausia Slovakijoje istorinė miesto pilis.

Tarp rumunų, slovakų ir kitų tautų atstovų mes su savo šiltais tautiniais kostiumais, iškilminga žemaičių tradicine muzika ir ramiomis dainomis atrodėme tikri egzotiški šiauriečiai. Lietuviški tautiniai kostiumai buvo gal kiek per šilti vasarojančiam orui, tačiau nubraukę prakaitą, džiaugėmės, kad esame festivalio dalis, nes tai mūsų pirmoji patirtis tarptautinėje scenoje. Nei karščio, nei nuovargio net po penkių koncertų niekas iš mūsų nejuto.  ,,ČIUČIURUKS“ savo koncertinėse programose pademonstravo įvairų žemaičių folklorą.

Dalyvavimas ,,Zvolen International Children’s festival 2018“ yra didžiulė vaikų  paskata domėtis ir propaguoti etninę kultūrą, jos paveldą tuo pačiu susipažįstant su kitų tautų tradicine kultūra. Tai didelė atsakomybė ir garbė periferijos vaikams būti lygiaverčiais dalyviais kartu su festivalyje dalyvausiančiais įvairių šalių atstovais. Juk pagrindinis mūsų ,,ČIUČIURUKS“ dalyvių tikslas yra parodyti kas mes esame, iš kur mes kilę, ką paliko mums protėviai. Nors mes ir maži, bet esame Žemaitijos dalis, Telšių miesto tradicinės kultūros nešėjai, parodantys pasauliui savo senąjį kultūros paveldą ir, kad jis yra aktualus ir mums – vaikams ir jaunimui.