PASAULIO KULTŪRŲ SĄŠAUKA – SERBIJOJE

spalio 10, 2016

2016 m. rugpjūčio 14-19 d. ansambliui ,,ČIUČIURUKS“ teko didžiulė garbė pristatyti Lietuvos bei Žemaitijos autentišką folklorą VIII tarptautiniame vaikų folkloro festivalyje ,,Licidersko srce “ (Serbija). Ansamblis savo koncertinėje programoje pademonstravo spalvingą programą: įvairialypes dainas, nuo raminančių Klaipėdos krašto melodijų pritariant kanklėms iki sodrių, tvirtų, lėtų žemaitiškų akordų. ,,ČIUČIURUKS“ dalyviai yra puikūs porinių (kadrilių, jonkelių) bajoriškai iškilmingų šokių, atlikėjai, kurie demonstruodami žemaitišką folkloro šokių manierą ne kartą buvo puikiai įvertinti Lietuvos etnokultūros žinovų. Taip pat savo smagiu šokimu stebino įvairių tarptautinių folkloro festivalių žiūrovus.

VIII tarptautinis vaikų folkloro festivalis ,,Licidersko srce “ rengiamas nuo 2008 metų ir jame jau dalyvavo 76 šalių vaikų folkloro ansambliai iš viso pasaulio. Šiam festivaliui suteikti reprezentacinio Uzice miesto ir prioritetinio Serbijos meno festivalių statusai. Festivalio organizatoriai kasmet sukviečia apie 400 dalyvių iš įvairių pasaulio kampelių, kurie pademonstruoja savitą savo šalies tradicinę kultūrą.  2016 m. festivalio organizatoriams buvo pateikta virš 60 paraiškų iš kurių 10 šalių atstovai gavo teisę pristatyti savo šalies folklorą. Todėl jau vien žinia, kad esi pakviestas atstovauti visam Baltijos regionui yra didžiulė ,,ČIUČIURUKS“ kolektyvo garbė ir pripažinimas. Festivalio programoje – per 12 renginių.

20160815_112307Šių metų festivalyje buvo pakviesta užsienio svečių iš Italijos, Tuniso, Meksikos, Čekijos, Rusijos, Izraelio, Lietuvos, Albanijos, Alžyro ir iš įvairių regionų Serbijos Respublikos. Festivalio dalyviai koncertavo įvairiausiose Uzice miesto bei kituose to regiono miesteliuose.
Festivalio tikslas – skirtingų šalių autentiško folkloro populiarinimas ir sklaida, siekiant skatinti įvairių tautinių grupių tarpkultūrinį dialogą, kitų kultūrų pažinimą bei domėjimąsi jomis.   Džiaugsimės, kad šiame festivalio žemėlapyje galėjome nutapyti ir Lietuvos paveikslą, pristatydami savitą mūsų Žemaitijos regiono tradicinę kultūrą sudalyvaujant pasaulio kultūrų sąšaukoje.
Dalyvavimas VIII tarptautiniame vaikų folkloro festivalyje ,,Licidersko srce “ yra didžiulė vaikų paskata domėtis ir propaguoti etninę kultūrą, jos paveldą tuo pačiu susipažįstant su kitų tautų tradicine kultūra. Tai didelė atsakomybė ir garbė mūsų Telšių miesto vaikams būti lygiaverčiais dalyviais kartu su festivalyje dalyvausiančiais 10 įvairių šalių atstovais. Gilesnis liaudies kūrybos pažinimas neįmanomas be plataus, kitų tautų kultūros pažinimo ir suvokimo.

img_6194 img_6224 img_6250