Šaunusis ČIIUČIURUKS davė garo Briuselyje

spalio 30, 2016

Pusė pasaulio išmaišę visų mylimi bei giriami Telšių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis ,,ČIUČIURUKS“ spalio antroje pusėje vyko į Briuselį. Kelionė į Belgijos ir Europos Sąjungos sostinę – tai dovana meno mėgėjų kolektyvui, kuris LRT televizijos laidos „Duokim garo“ tradicinių kapelų ir ansamblių varžytuvėse tapo nugalėtoju.

Ritos Macijauskienės vadovaujamas ansamblis ,,ČIUČIURUKS“ dalyvavo 2015–2016 m. sezono „Duokim garo“ varžytuvėse kur atstovavo Žemaitijos regioną ir išplėšė pergalę. Tai buvo dovana savo gimtajam miestui, kuris šiais metais nominuotas Lietuvos kultūros sostine. Tiesioginės transliacijos finalo metu, kuris vyko Klaipėdoje ant Jono kalnelio, vaikai garbingai iškėlė Lietuvos kultūros sostinės vėliavą taip parodydami, kad jie didžiuojasi savo miestu. Ansamblius ir kapelas varžytuvėse vertina televizijos žiūrovai, todėl ,,ČIUČIURUKS“ gerbėjai davė garo skambindami finalo metu.
Kelionę į Briuselį varžytuvių nugalėtojams dovanojo europarlamentaras Antanas Guoga. Europos Parlamento rūmuose „ČIUČIURUKS“ ir kartu keliavusius kitus ansamblius sutiko pats A. Guoga. Koncertas vyko Lietuvos ambasadoje į kurį atėjusieji paklausyti lietuviai susižavėjo jaunatvišku šėlsmu. Lietuvos Respublikos ambasadorius Gediminas Varvuolis po koncerto išskirtinai padėkojo vaikams ir pasidžiaugė, kad Ambasadoje iki šiol dar nebuvo tokio jaunatviško šokio trenksmo ir neskambėjo nuostabiai savitos žemaitiškos dainos. Ambasadorius asmeniškai paprašė nusifotografuoti su ,,ČIUČIURUKS“ jaunimėliu.

dsc01059 dsc01063
O vadovės Ritos Macijauskienės laukė jaudinantis siurprizas kai į koncertą su visa šeima atėjo ,,ČIUČIURUKS“ pirmosios kartos buvęs ansamblio narys Mindaugas Valickis, šiuo metu gyvenantis Briuselyje ir dirbantis NATO būstinėje. Vadovė nesulaikė ašarų su pasididžiavimu ištardama ,,Didžiuojuosi savo visais buvusiais ir esamais čiučiurukais, kurie pasklido po visą pasaulį, o iš jų ne vienas išaugo žinomas žmogus“.
Briuselyje muzikantai viešėjo dvi dienas – apžiūrėjo miestą ir Europos Parlamentą, išgirdo, ką ir kaip parlamentarai dirba, pietavo jų valgykloje, o vakarienės A. Guoga pakvietė svečius į restoraną su kiekvienu asmeniškai pasikalbėjo apie politiką, Lietuvos ateitį.
Ekskursantai dar pabuvojo Prahoje, Amsterdame, Brėmene, kelionė buvo įdomi ir patogi – puiki dovana šauniesiems Telšių miesto ambasadoriams ansambliui ,,ČIUČIURUKS“.

dsc01113 dsc01095 dsc01045 dsc01022 dsc01007 dsc00997 dsc00947 dsc00922