Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ – 25 metai

spalio 3, 2016

Telšių Žemaitės dramos teatre įvyko neeilinis renginys, į kurį gausiai susirinko folkloro ansamblio gerbėjai — vaikai, tėvai, draugai bei pažįstami. Telšių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ tą dieną šventė jubiliejų ir pakvietė į koncertą „Sosoka kokotės lėzda leipelie“, skirtą kolektyvo kūrybinės veiklos 25-mečiui paminėti.

Dėkojo už išugdytą meilę liaudies dainai

Padėkos ir sveikinimo žodžiai skambėjo prieš 25 metus suburtam ansambliui bei jo vadovei Ritai Macijauskienei, nes ansamblis yra vienintelis toks, kurio dėka intensyviai populiarinamas žemaičių krašto vaikų folkloras. Renginio vedėja Alina Mišeikytė sakė, kad „Čiučiuruks“ per tuos metus tapo bendra didele šeima. Prieš pradedant garbingą ceremoniją, Tylos minute paprašyta pagerbti Anapilin išėjusį kolektyvo narį — Egidijų. Vėliau vaikų folkloro ansamblis susirinkusiems dovanojo liaudies dainų, šokių ir muzikos pynę.

Scenoje pasirodė ir 2009 metų „Tramtatulio“ bei 2010-ųjų metų „Dainų dainelės“ laureatės Gerda Dacytė ir Viltautė Žvirzdinaitė bei „Tramtatulio“ 2013-ųjų metų laureatai ir šiųmečiai konkurso „Dainų dainelė“ dalyviai, mažieji „Čiučiuruks“ nariai Jokūbas ir Aušrinė. Sulaukta ir gausių sveikinimų iš valdžios atstovų bei „Čiučiuruko“ draugų ir bičiulių lūpų. Vadovę R.Macijauskienę išradingai pasveikino buvę ir dabartiniai ansamblio nariai. Jai dėkojo ir jaunesni, ir didesni, sakydami, kad vadovės dėka artimiau pažino liaudies kūrybą. Be to, R.Macijauskienė jiems spėjo tapti ir antrąja Mama, o ansamblio dalyvių „Čiučiuruke“ praleistas laikas nenuėjo veltui, nes išugdyta meilė liaudies dainai bei muzikai. Folkloro ansamblį sveikino Seimo nario Valentino Bukausko padėjėja Laima Jurytė-Zakarauskienė, taip pat Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas, gydytoja Renė Gudauskienė, Telšių muzikos mokyklos direktorius Antanas Kontautas ir kiti svečiai.

Džiugino ir šeimų pasirodymai

Renginio vedėja pastebėjo, kad meilė muzikai prasideda šeimoje. Visus maloniai nustebino pasirodę „Čiučiuruke“ anksčiau dalyvavę bei dabartiniai jo nariai su savo artimaisiais. Dainavo Beržinių šeima su mažuoju kolektyvo nariu Jokūbu, taip pat Klingerių šeimos vaikai bei Lietuvos liaudies kultūros centro specialistė tautodailei ir amatams Sigita Dacienė, jos dukra Dominyka (kuri anksčiau buvo „Čiučiuruko“ narė) su atžalomis bei vyru Jokūbu Bareikiu.

Vėliau sveikinimo žodį tarė meras Vytautas Kleiva, pastebėdamas, kad didžiuojasi „Čiučiuruko“ ansambliu, kuris gali būti vadinamas ne tik Telšių, bet ir visos Lietuvos pasididžiavimu. Meras priminė, koks sunkus ansamblio vadovės R.Macijauskienės darbas, kuri turi būti ne tik vadovė, bet ir antroji mama: reikli, tačiau kartu ir rūpestinga, mylinti. Pasak mero, „Čiučiuruks“ — tarsi etnokultūrinis aukso lobynas, kurio visi Lietuvos rajonai galėtų pavydėti. V.Kleiva palinkėjo, kad „Čiučiuruks“, keliaudamas po pasaulį, nepamirštų ir savo rajono. Po to renginio vedėja A.Mišeikytė pašmaikštavo, atskleisdama „Čiučiuruko“ sėkmingo gyvavimo receptą, kuriam reikia šių ingridientų: 200 g geros nuotaikos, žiupsnelio pipirų ir druskos, 300 g rūpesčio, 400 g begalinės meilės, 600 g kelionės nuotykių, lašelį šypsenos, 500 g puikių akimirkų ir 1 kg ilgo bei kūrybingo darbo.

„Čiučiuruks“ — kultūros gyvybingumo šaltinis

Telšių švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjos pavaduotoja Daiva Tumienė pasveikino kolektyvą su jubiliejumi, o aktyviausiems „Čiučiuruks“ ansamblio nariams įteikė padėkos raštus. Kultūros centro vadovė Birutė Juozapavičienė taip pat sveikino kolektyvą ir dėkojo, kad „Čiučiuruks“ gyvuoja jau 25 metus.

R.Macijauskienei įteiktas Kultūros ministerijos padėkos raštas už ilgametį darbą ir Lietuvos vardo garsinimą. Vaikų folkloro ansambliui „Čiučiuruks“ linkėta neprarasti vidinės ugnies, nes tokie folkloro ansambliai, kaip šis, yra kultūros gyvybingumo šaltinis, skleidžiantis gerąją naujieną apie Telšius. Dėkota ir vaikų artimiesiems bei tėvams, kurie palydėjo atžalas į folkloro muzikos pasaulį, palaimino šį pomėgį bei skatina toliau lankyti „Čiučiuruką“.

(„Kalvotoji Žemaitija“ inf.)