VASAROS AKADEMIJA SU DRAUGAIS IR BENDRAMINČIAIS

liepos 10, 2019

Džiaugsminga pradžia
Kelionė į stovyklą prasidėjo tėvelių ir mamyčių apsikabinimais, bučiniais ir mielais linkėjimais. Visi su kuprinėmis ir instrumentais kantriai laukėme atvažiuojančio autobuso, kuris mus nuvežė į Vytauto Zaburo kaimo turizmo sodybą (Rūdaičių k., Platelių sen., Plungės r.). Atvykus į stovyklos vietą ir susidėjus daiktus, vadovė Rita visus ,,surikiavo“ į komandas ir pristatė vadovams, kurie mus mokė tradicinės kultūros paslapčių. Nors pirmą kartą buvau stovykloje, mane išrinko mažųjų komandos vadove. Labai džiaugiausi, bet kartu ir bijojau, nežinojau, ką daryti ir kaip elgtis. Kas vakarą man reikėjo papasakoti visos komandos ,,dienos rūpesčius ir džiaugsmus“, sudėlioti dienos pliusus ir minusus. Laikas bėgo, o aš vis augau su atsakomybe už visus mažuosius stovyklos dalyvius.

Ne tik muzikavome
Kitą dieną suskambėjus ragui, visi susirinkome į pusryčius, susiskaičiavome ir vadovė paskirstė, kuri komanda vys iš vytelių, kuri darys puodus iš žolynų, kurios komandos nariai gros, ir kurios komandos nariai eis daryti medinių tarškynių. Pirmojoje dienos pusėje mokėmės vieno iš amatų, dalyvavome rimtuose tradicinio muzikavimo užsiėmimuose. Po pietų laukė įdomios ekskursijos ir išvykos į Žemaitijos nacionalinio parko lankytinas vietas, mokantis pažinti gamtą, ją tyrinėti.
Kiekvieną dieną skambant įvairiems muzikos instrumentams, dainoms, kūriniams buvo kepamos dešrelės ant laužo, žaidžiami sportiniai žaidimai.
Kiekviena stovyklos diena – tematinė: pirmadienis skirtas Amatų pažinimui, antradienis – Tautosakai, trečiadienis – Žolynams, ketvirtadienis – Žygiui.

Be pabaigos……
Paskutinę stovyklos dieną visi dūzgė, kas ruošė dirbinių parodėlę, kas dėliojo popietės koncerto programą, kas mokėsi groti baigiamajam koncertui. Koncerto vedėja Sigita pristatinėjo komandas, kurios grodamos visais stovykloje buvusiais instrumentais, pasirodė puikiai. Labai smagu yra dainuoti, muzikuoti, kai sulauki tokio didelio palaikymo iš tau brangių žmonių, kai jie be perstojo ploja ir apipila gražiais komplimentais. Dainos ir muzikiniai kūriniai leido pasinerti į muzikos grožį ir priminti, kad muzika sujungia visus ir jei netingi, gali daug padaryti su puikiais komandos nariais.
Greitai prabėgo laikas muzikuojant kartu.
Iki susitikimo kitais metais!

Augustė Klingerytė